TERMAL ENERJİ DEPOLAMA

HIZLI YATIRIM GETİRİSİ

Yatırım getirisine odaklanıyoruz ve bunu düşük, 3-5 yılın altında tutmaya çalışıyoruz.

ENERJİ MALİYETİNİ %20-50 ORANINDA AZALTIN

HeatTank, soğutma/ısıtma sisteminin verimliliğini artırarak ve dengeleyerek ucuz enerjiyi yoğun dönemlere aktarır.

%100 OPERASYON GÜVENLİĞİ

HeatTank, yedek faktör olarak acil durumlarda anında soğutma/ısıtma sağlar.

CO2 EMİSYONUNU %30-50 AZALTIN

HeatTank, CO2 emisyonunu azaltarak mülkünüzü çevre dostu hale getirmenize yardımcı olur.


SEKTÖRLER

Tracy
Veri Merkezleri ve Telekomünikasyon

Veri merkezleri/telekomünikasyon sahalarının 7/24 soğutulması gerekir. Optimum olarak 24-28 ⁰C'de çalışırlar. Elektrik enerjisi kullanılarak endüstriyel iklimlendirmeye benzer şekilde soğutulurlar. Ne yazık ki, sıcaklık farkı en yüksek olduğunda (yani, dış sıcaklık çok yüksek olduğunda) sistem en az enerji verimli olan sistemdir.

Mary
Gaz Motorları

Genellikle gaz motoru bir Sanal Santral sisteminde çalışır. Demek ki elektrik üretimi ısı üretiminden daha önemli bu yüzden ısı üretimi dalgalı ve ısı ihtiyacından zamana göre farklı. Motorun aşırı ısınan malzemesinde hala büyük miktarda ısı (gizli ısı) bulunur ve genellikle su sıcaklığı çok düşük olacağından kullanılamaz.

Julia
Bölgesel Isıtma & Soğutma

YMerkezi ısıtma ve soğutma sistemlerinde olduğu gibi konsantre bir yerde enerji üretmek her zaman daha verimlidir. Bölgesel ısıtma sistemlerinde termal enerji depolaması esastır. İyi bilinen çözüm, su depolamadır. Bununla birlikte, çok fazla alan gerektirir. Bölgesel soğutma sistemlerinin (DCS) sayısı hızla artıyor ancak pek çok teknik zorlukları var.